سفارش تبلیغ

پایه عکاسی مونوپاد
صبا
تشکل غدیر
   مشخصات مدیر وبلاگ
 
  تشکل سیاسی اسلامی غدیر[9]
 

تشکل سیاسی اسلامی غدیر تشکلی دانشجویی است که در سال 1379 در دانشگاه آزاد اسلامی واحد استهبان تاسیس گردیده است.

    آمارو اطلاعات

بازدید امروز : 15
بازدید دیروز : 14
کل بازدید : 50224
کل یادداشتها ها : 548

نوشته شده در تاریخ 95/10/25 ساعت 10:45 ص توسط تشکل سیاسی اسلامی غدیر


مردی که صدای خرد شدن استخوان هایش را شنید، اما دم نزد؛

 

رمز محبوبیت «آیت الله» در چیست؟

«انتخاب»؛ سهراب زند: درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی، همه دوستان و بسیاری از دشمنانش را در بهت و غم فرو برد. جمعیت میلیونی تشییع‌کنندگان از هر صنف و قشری و تسخیر مطلق شبکه‌های مجازی در ایام ارتحال وی، سوال بزرگی را به ذهن متبادر می‌سازد.

علی‌رغم این همه مانع، رمز محبویت هاشمی در چیست؟

هاشمی نزدیک به چهل سال از سوی همه اصناف سیاسی ایران تخریب جدی شده است. این هجم از تخریب، برای محبوبیت که هیچ، حتی برای مقبولیت هم رمقی نباید باقی بگذارد. ترسناک‌ترین کابوس‌هایی که برای شکستن یک سیاست‌مدار می‌تواند کافی باشد را به صورتی پشت سر گذاشته است که پس از آن بایستی از صحنه محو شده و به خاطره‌های تأسف برانگیز می‌پیوست، اما این‌چنین نشد.

اما چگونه هاشمی از تیتر روزنامه‌های دوست و دشمن پایین نمی‌آمد؟ چرا همه حول او به مجادلات سیاسی می‌پرداختند؟ چگونه بارها حتی دوستانش او را پیش خود در عالم سیاست تمام‌شده می‌خواندند اما او دوباره و غافلگیرانه، سرمنشأ تحولات جدید می‌شد و وقایع دهه‌های اخیر را حول خود رقم می‌زد؟ این پیچیدگی شخصیت هاشمی از کجاست؟

غیر از اینکه همه می‌دانستند که هاشمی مرد بحران‌ها بوده و در کوره تجربیات سخت و پرتلاطم عصر اخیر همواره در وسط میدان بوده و آهن گداخته گردیده است، غیر از اینکه او یک نابغه سیاسی است و شاید تا سالیان سال ایران همچو او سیاستمداری به خود نبیند، می‌توان گفت هاشمی همانند بزرگان بی بدیلی چون سیدجمال، بهشتی، موسی صدر و امثالهم یک اصلاح‌گر متفاوت است. اصلاح‌گری که جامعه تشنه اوست.

او یک"اصلاح‌گرای سازنده"است نه صرفا یک اصلاح‌طلب بی‌برنامه یا محافظه‌کار ترسو!

هاشمی در سپهر سیاسی-اجتماعی ایران کسی نیست که فقط بتازد و بگوید ایراد چیست، هاشمی خود را در حاشیه امن نقد و حمله قرار نداده که بیرون گود نعره بزند لنگش کن!

نخبگان و تود? مردم تا بیاد دارند هاشمی را با آستین‌های بالا زده و در وسط میدان بحران‌ها و مشکلات دیده‌اند. مردم تا به یاد دارند در تمام اتفاقات ترسناک سیاسی مردی با صلابت و عاقل را دیده‌اند که با وجود عواطف قوی خم به ابرو نیاورده است.

مردم به یاد دارند در بحران‌ها و غائله‌های اول انقلاب، حضور شیخی جوان که در میان سیاست‌مداران چگونه می‌درخشد، همه به یاد دارند که پس از ترورهای مکرر مسئولین چگونه هاشمی به کمک امام و سایر یاران کشور را اداره می کرد، همه به یاد دارند که اداره و در نهایت فیصله دادن بحران جنگ طولانی و ویران‌کننده هشت ساله چگونه به دستان او سپرده شد، جنگی که دنیا انتظار سقوط ایران را در آن می‌کشید. چه کسی می‌تواند بر نقش بی‌بدیل او در حل کردن بحران جانشینی پس از امام سرپوش بگذارد؟ همه می دانند که او اداره سخت‌ترین دولت تاریخ ایران را به دستان خود گرفت تا خیال خام دشمنان مبنی بر فروپاشی اقتصادی-اجتماعی و در نهایت سیاسی جمهوری اسلامی ایران را باطل سازد. کشوری جنگ‌زده با مشکلاتی همچون هزارمیلیارد دلار خسارت جنگ، خزانه خالی، کسری سنگین بودجه، تحریم‌های کمرشکن، پنج استان ویران، صدهاهزار کشته جنگی که باید خانواده‌های آنان را تأمین نمود، صدهاهزار مجروح جنگی که باید درمان و معیشت خود و خانواده‌شان تأمین شود، زیرساخت‌های ویران شده، با درآمد نفتی(راه حیات اقتصاد کشور) بشکه‌ای هفت دلاری که با اندکی کاهش حتی ارزش استخراج ندارد، روابط بین‌المللی حداقلی و تخاصم حداکثری با اکثریت کشورهای مهم جهان و منطقه، کارشکنی‌های داخلی و خارجی و از همه مهم‌تر بخش عظیمی از بدنه اجتماعی که حالا پس از جنگ، دیگر زندگی می‌خواهند.

اما مردم دیدند که هاشمی و دولتش با تمام کاستی‌ها و موانع، چگونه ایرانی را که بیگانگان مرتبا از تاریخ فروپاشی آن پس از جنگ سخن می‌راندند، در مسیر توسعه و رشد قرار داد و چنان سازندگی نمود که رهبر معظم انقلاب در پایان دولت ایشان کارهای تحقق یافته را بیشتر از آرزوهای بزرگ قبلی خواندند:

"این دوره هشت ساله، براى کشور، یک دوره بسیار پرکار و پر تلاش و پر عاید و حقیقتاً دوره بازسازى بود. بازسازى براى ما یک آرزو بود .روزهاى بعد از جنگ در آن جلسه‌اى که به دستور امام تشکیل شد، چند نفرى براى طرح خطوط اصلى بازسازى کشور نشستیم؛ به نظر خودمان آرزوهاى بزرگى را در آن نوشته‌ها آوردیم، بحث کردیم و تصور نمودیم، که ان‌شاءاللَّه در طول چندین سال انجام گیرد. آنچه در این هشت سال ریاست جمهورى شما اتفاق افتاده، از آنچه که آن روز ما آرزو داشتیم، بیشتر است و حقیقتاً کشور بازسازى شد. بعد از جنگ، ساختن و راه انداختن کشور، راه انداختن مردم و مشتعل کردن احساسِ کار و تلاش و ابتکار و نوسازى و بازسازى، همّتِ بلند و کار پرمرارتى را مى‌طلبید، که این دولت، این وظیفه را بر عهده گرفت و با موفّقیت انجام داد". (سایت رهبر معظم انقلاب)

هاشمی هر جا که می‌دید انقلاب به انحراف می‌رود، به مبارزه با آن می‌پرداخت ولو اینکه ضربات سختی بر پیکر جان و آبرویش وارد گردد، خط قرمزش حفظ عزت نظام و رهبری بود و با سعه صدر به اصلاح‌گری سازنده می‌پرداخت و در این راه مرارت‌ها و تلخی‌ها او را به قهر و پرخاش و تندی نمی‌کشاند حتی اگر به قول خودش صدای خورد شدن استخوان‌هایش را بشنود.

این دلیل آن است که امروز هاشمی دوست و دشمن را به کرنش وا داشته است و آنانی که تا دیروز مستقیم و غیرمستقیم، خودشان یا واسطه‌هایشان، هاشمی را فتنه اکبر، ساده‌لوح، جامانده از انقلاب، خواص بی‌بصیرت، اشرافی، مافیا و پدرخوانده و با هزار تهمت و گناه کبیره دیگر لقب می‌دادند، امروز اقبال شکوهمند مردم و نخبگان را هزار تفسیر ربط و بی‌ربط می‌نمایند.

مردم هاشمی را اصلاح‌گری سازنده دیدند که با همه کاستی‌ها و خطاهایش، نابغه‌ای ستودنی و در کنار اسلام و مردم بود.  نوشته شده در تاریخ 95/10/20 ساعت 10:14 ص توسط تشکل سیاسی اسلامی غدیر  نوشته شده در تاریخ 95/10/20 ساعت 9:57 ص توسط تشکل سیاسی اسلامی غدیر


سعید جعفری: «من به دادگاه عدل الهی شکایت می برم ...آنها که به تخریب بنده پرداختند، بدانند که جزای چنین ظلمی به کشور و مردم و من ، جز خسران دنیا و آخرت نخواهد بود.»

خداحافظ، آموزگار صبر و سیاست ...

اینها را آیت الله هاشمی رفسنجانی در اعتراض به بی اخلاقی های انتخابات سال 84 به زبان آورده بود. مردی با عبای آجری، صورت بدون محاسن، صدایی خش دار و چشمانی راز آلود. او که محبوبیت بسیار دیده و روندهای نامراد فراوان، در وادی سیاست ورزی نیک آموخته بود که چرخ ایام همیشه بر یک مدار نخواهد چرخید.
مخالفان از هیچ تلاشی برای خارج کردن هاشمی از گود سیاست ورزی کشور فروگذار نکردند. انتقادات گاه و بیگاه آیت الله پیرامون مشکلات و سوء مدیریت های جاری کشور هم آتش خشم مخالفانش را بیش از پیش شعله ور می کرد.
مرید امیرکبیر، آخرین پست خود در صفحه اینستاگرام خود را در مدح میرزا تقی خان فراهانی نوشته بود و چه حیرت انگیز است که در شب سالمرگ او، به دیار باقی شتافت.
آیت الله، تاریخ زنده انقلاب ایران بود. مردی که در عمر هشت دهه ای خود، از نزدیک تمام تحولات مربوط به انقلاب و دولت های مختلف را دیده و حس کرده بود. همو که هرگاه به یاد امیرکبیر می افتاد، در مظلومیت او می گریست. او که در انتخابات خبرگان رهبری 94 گفته بود برای آخرین بار خود را در مقابل آرای عمومی قرار می دهم و چه پایان با شکوهی داشت آخرین مراجعه اش به آرای عمومی.
یار دیرین امام، که به بیان رهبر معظم انقلاب، هیچ کس برایش هاشمی نمی شود، پس از تجربه هشتاد و دومین بهار، ایران را تنها گذاشت و به دیار باقی شتافت. او که در سالهای اخیر با حجم بیشتری از ناملایمات و بی اخلاقی ها مواجه شده بود، با یاد و خاطری خوش از میان مردم رفت.


  نوشته شده در تاریخ 95/10/15 ساعت 11:18 ص توسط تشکل سیاسی اسلامی غدیر


نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بدون پذیرش پرداخت دیه شهدای فاجعه منا و حج سال 66 از جانب عربستان نباید توافقی درباره مراسم حج صورت گیرد. 
 
به گزارش انتخاب، علی مطهری درباره حضور ایران در مراسم حج سال آینده اظهار داشت: اگر در این خصوص دعوتی از سوی عربستان صورت گرفت، باید آن را بپذیریم، چرا که این دعوت نشانه نرمش در سیاست عربستان است که به نظرم باید استقبال کنیم. 
 
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس دهم شورای اسلامی  در این باره که با توجه به فاجعه های گذشته در مراسم حج آیا نباید ایران پیش شرطی برای حضور در مناسک حج داشته باشد، گفت: قطعا شرایطی داریم و تا شرایط ما مورد قبول آنها واقع نشده، نباید توافقی صورت گیرد. عربستان حتما باید فجایعی را که در گذشته انجام داده است جبران کند. 
 
مطهری تاکید کرد: باید دیه قربانیان فاجعه منا را پرداخت کنند  و حتی می توانیم دیه  حدود 400 شهید ایرانی در مراسم حج سال 1366 را هم پیگیری کنیم. 
 
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اکنون فرصت خوبی است که حق خود را از عربستان سعودی بگیریم.
منبع:خانه ملت 


  نوشته شده در تاریخ 95/10/15 ساعت 11:16 ص توسط تشکل سیاسی اسلامی غدیر


هیچ تضمینی وجود ندارد هر رئیس‌جمهوری برای دوره دوم هم تأیید صلاحیت شود


سخنگوی شورای نگهبان: هیچ تضمینی وجود ندارد هر رئیس‌جمهوری برای دوره دوم هم تأیید صلاحیت شود

عباسعلی کدخدایی گفت که شورای نگهبان در همه ادوار صلاحیت رؤسای جمهوری مستقر را هم دقیقاً بررسی کرده و هیچ تضمینی برای تأیید صلاحیت هر رئیس جمهور در دوره دوم وجود ندارد.
 به گزارش «انتخاب»، سخنگوی شورای نگهیان گفت: مینو خالقی قطعا در این دوره نمی‌تواند وارد مجلس شود.
گزیده گفتگوی مشرق با کدخدایی در زیر می آید:

 

*از جهت رویه‌ای، شورای نگهبان تا زمان تصویب اعتبارنامه‌ها، بحث نظارت استصوابی را اعمال کرده است و سابقه‌ای که از این جهت در حوزه عملکرد شورای نگهبان در طول ادوار دهگانه مجلس شورای اسلامی داریم، عمدتاً تا همین اندازه بوده است. بعد از تصویب اعتبارنامه‌ها شورای نگهبان ورود نکرده است. یک مبانی نظری البته هست و برخی معتقدند که باید این کار بشود، مثلاً با یک تفکیکی قبول دارند. مخصوصاً در جایی که نماینده‌ای اعتبارنامه‌اش هم تصویب می‌شود، ولی مدارک جدیدی به دست می‌آید که حاکی از این است که از ابتدا صلاحیت نداشته است. در واقع کشف از عدم صلاحیت نماینده است. در این خصوص بسیاری از آقایان و بزرگان و حقوقدانان معتقدند که شورای نگهبان می‌تواند ورود کند؛ اما به هر دلیل این رویه شورای نگهبان نبوده است تا به حال. پس نظارت استصوابی الان مرزش تصویب اعتبارنامه‌ها هست. سوالی که طرح کردید مربوط به زمانی است که نمایندگان با تصویب اعتبارنامه‌شان رسماً نماینده می‌شوند. خوب هیچ مکانیزمی برای رسیدگی نداشتیم، مگر در موارد شاذی که جرایمی مرتکب می‌شدند و قوه قضائیه ورود می‌کرد و موارد آن اندک بوده البته و اگر مسائلی هم اتفاق می‌افتاد، شورای نگهبان در نوبت بعدی انتخابات اگر آن افراد مراجعه و ثبت نام می‌کردند، برای بررسی صلاحیت آنها آن مسائل را ملاک عمل قرار می‌داد. در غیر این صورت در آن فرصت 4 ساله هیچگونه نظارتی بر عملکردشان نبود.
*ببینید ما یک رویه مستمر و منظم رصد کردن نداریم. چون عملیات انتخاباتی شورای نگهبان در زمان و فرجه مقرر در قانون انتخابات صورت می‌گیرد، ولی طبیعتاً به دلیل اینکه ادارات انتخابات ما فعال هستند، گزارش‌های مختلفی از سوی مردم و برخی نهادها به دست ما می‌رسد؛ چه درباره روسای جمهوری و چه برای نمایندگان. این گزارش‌ها می‌رود برای کارشناسان ما و کارشناسی می‌شود و در پرونده‌ها ثبت و ضبط می‌شود؛ اما رسیدگی به این‌ها می‌ماند در زمان قانونی انتخابات که اگر این افراد ثبت نام کردند برای انتخابات، پرونده به جریان می افتد و از نهادهای مسئول چهارگانه درخواست اعلام نظر می‌شود و بعد از آن می‌رود در روند رسیدگی و در دستور کار هیات‌های نظارت و شورای نگهبان قرار می‌گیرد.ولی در فاصله دو انتخابات و فاصله‌ای که مقامات چه رییس جمهوری و چه نمایندگان مجلس در مصدر کار حضور دارند، ما اقدام و عملیات رسمی در این زمینه نداریم.
*{در پاسخ به سئوالی در مورد تایید صلاحیت روسای جمهور در دوره دوم} هیچ تضمینی در این جهت نبوده و نیست. قانونا شورای نگهبان در همه ادوار صلاحیت روسای جمهوری مستقر را هم دقیقاً بررسی کرده است. حالا در این چند دور گذشته نتیجه مثبت بوده است. این رویه قانونی و همیشگی شورای نگهبان بوده و طبیعتاً همیشه هم اجرا خواهد شد.
*مراجع کسب اطلاعات ما و دریافت اطلاعات و مدارک منحصر به آن مراجع نیست. مثلاً شما فرض کنید که مراجع چهارگانه درباره فردی اسنادی نداده‌اند و نداشته‌اند که بدهند، ولی یک فرد عادی به هر طریقی اطلاعاتی دارد و آنها را برای ما می‌فرستد. اگر این اطلاعات به تشخیص اعضای شورای نگهبان صحیح باشد، می‌تواند مناط تأیید یا عدم تأیید صلاحیت افراد باشد.
*شورای نگهبان در همه ادوار انتخابات ریاست جمهوری و مجلس زمانی که به جمع بندی درباره صلاحیت افراد می‌رسد، وقتی صلاحیت آنها مورد تأیید واقع نشود، آن‌هایی را که یا خودشان پیگیری می‌کنند یا احتمال می‌رود که با توجه به جایگاهی که دارند ممکن است در اثر اعلام عدم احراز صلاحیت یا عدم صلاحیت، یک آسیب اجتماعی ببینند، این موضوع را به خودشان اعلام می‌کند، ولی این حق انتخاب خودشان است که آیا مثلاً انصراف بدهند یا ندهند. آن‌هایی که انتخابشان این است که انصراف بدهند خوب کسی کاری به کارشان ندارد. کناره گیری می‌کنند و مشکلی هم بوجود نمی‌آید. آن‌هایی هم که مصر هستند و می‌مانند، شورای نگهبان نظرش را درباره آنها اعلام می‌کند.
*قطعاً کسانی که در فتنه شرکت داشتند، این به عنوان یک ملاک و معیار برای شورای نگهبان هست که در بررسی صلاحیتها این مساله را بررسی کند. اگر به این نتیجه رسیدند که صلاحیت ندارد اعلام می‌شود و اگر هم به این نتیجه رسیدند که صلاحیت دارد خوب باز اعلام می‌شود.
شورای نگهبان این اختیار قانونی را دارد که چنین وضعیتی را بررسی کند و برای شورای نگهبان هم این مساله مهم است. همانطور که برای همه مردم و مسئولین شرکت در فتنه یک معیار مهم است در ارزیابی صلاحیت‌ها.


  نوشته شده در تاریخ 95/9/20 ساعت 2:26 ع توسط تشکل سیاسی اسلامی غدیر


دکتر محمود سریع القلم . استاد علوم سیاسی دانشگاه شهید بهشتی 

آینده ی برجام  
یکی از نکاتی که باراک اوباما و جان کری در طول رفت و برگشت‌های برجام بارها و بارها تکرار کردند این بود: ما طیفی از اختلافات با ایران داریم. فعلاً بر یک اختلاف و حل آن متمرکز شده‌ایم. فعلاً 8 اختلاف دیگر قابل حل نیستند. تعریف خود را از جمهوری اسلامی تغییر نداده‌ایم و به او نیز اعتماد نداریم. مبنای برجام، اعتماد نیست بلکه نظارت، حضور، روش‌های دیجیتالی، راستی آزمایی و بازگشت تحریم در صورت تخلف است. 
 
155 نفر در تیم آمریکا فعال بودند که شامل مورخ و روان‌شناس نیز بود. در یک فرآیند ده ساله، با اِعمال تدریجی تحریم‌های اقتصادی، آمریکا خود را آماده کرد تا آنچه فوری تلقی می‌کرد به حل و فصل موضوع هسته‌ای بپردازد. در آمریکا صرفاً دستگاه‌های دولتی و چند مرکز تحقیقاتی در جریان رفت و آمد‌های برجام بودند اما در ایران، موضوع به یک مسئله ملی مبدل شد و حتی به صورت دقیقه‌ای، بسیاری آن را دنبال می‌کردند. دقت کم تئوریک دستگاه دیپلماسی با رهیافتی که نسبت به ایران طی ده? گذشته در آمریکا انباشته شده بود و سایه انداختن روش سازمان مللی (سخنرانی و تنظیم قطعنامه) بر فرآیند برجام، باعث شد تا انتظارات غیر واقعی و تحلیل‌های احساس محور در ذهن بسیاری شکل گیرد و نمایش برجام مهم‌تر از محتوای آن شود. تاریخ روابط بین‌الملل نشان می‌دهد که در فرآیند حل و فصل موضوعات مهم، حداقل تبلیغات بکار گرفته می‌شود. 
 
برای مخاطبان و جامعه مدنی ایرانی توجیه نشد که برجام، حل و فصل مسایل ایران و آمریکا نیست. و حتی مقدمه‌ای بر گشایش مشکلات ایران و غرب و ایران و منطقه نیز نیست. نظام تحریم علیه ایران بسیار وسیع تر از نظام تحریم هسته‌ای است. اگر مسایل سیاست خارجی ایران با غرب، آمریکا و منطقه را صد بدانیم، اختلاف هسته‌ای ده از صد است. همانطور که از متن برجام قابل استناد است حل و فصل موضوع هسته‌ای، فقط بعضی گشایش‌ها را تسهیل می‌کند اما طیفی از اختلافات و تحریم‌ها باقی می‌ماند.     ادامه مطلب...


  نوشته شده در تاریخ 95/9/15 ساعت 11:11 ص توسط تشکل سیاسی اسلامی غدیر


ه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : 

سرویس بین الملل «انتخاب»؛ به گفته جفری گلدبرگ سردبیر مجله آتلنتیک هنری کسینجر همچنان یکی از پر نفوذ ترین چهره های سیاست خارجی آمریکاست. وزیر امور خارجه اسبق آمریکا اخیرا برای مذاکراتی در خصوص میراث اوباما با گلدبرگ نشستی داشته است.

به گزارش «انتخاب»؛ جودی وودوف خبرنگار شبکه پی بی اس در گفت و گو با گلدبرگ در مورد کسینجر سوالاتی را مطرح کرده است.

وودوف : اوایل سال در مجله آتلنتیک پرونده ای تحت عنوان "دکترین اوباما" به چاپ رسید. این بخش کوچک توجه بسیاری را از جمله کسینجر به خود جلب کرد. به طوری که او فورا تصمیم گرفت افکارس را درباره سیاست خارجی اوباما به اشتراک بگذارد. این گفت و گو بین گلدبرگ و کسینجر صورت گرفت.

گلدبرگ: کسینجر هنوز یکی از پرنفوذ ترین شخصبت های سیاست خارجی آمریکاست. در تجربه ای که من از او دارم او همیشه چیزی برای یاد دادن دارد حتی الان در سن 93 سالگی یا شاید بتوان گفت به ویژه الان در 93 سالگی. ما ساعت ها با هم حرف زدیم و این تنها درباره دکترین اوباما نبود. ما درمورد نظم جدید جهانی و مسائلی نظیر انتخابات نیز با هم صحبت کردیم.

او مانند بسیاری از مردم انتظار داشت که هیلاری کلینتون پیروز شود. ما درمورد هر دو کانددیا به تفصیل گفت و گو کردیم.

جودی وودوف: خب الان دونالد ترامپ به پیرزوی رسیده و میخواهیم درباره او صحبت کنیم. کسینجر درباره میراث سیاست خارجی اوباما چه فکر میکند؟

جفری گولدبرگ: او فکر میکند که رییس جمهور بیش از حد در رویکردهایش نسبت به سیاست خارجی منفعل عمل کرده. رییس جمهور آمریکا وظیفه ایجاد نظم جهانی را به ویژه در رابطه بادیگر قدرت های جهان یعنی روسیه و چین برعهده دارد. او همچنین فکر می کند که رییس جمهور بیش از حد گناه گذشتگان را بر دوش کشیده است. گناه رفتار آمریکایی ها در جنگ سرد نظیر ویتنام و کلمبیا. اما در دوران معاصر هم به دلیل انفعالش از فقدان اندیشه استراتژیک و فقدان ادعا رنج میبرده است. من در خلال صحبت هایم احساس کردم کسینجر سعی میکند به هنری کسینجر و نقش کسینجر در کلمبیا و استفاده از بمباران برای بالابردن اعتبار آمریکا پای میز مذاکرات حرف میزند.

در نتیجه در یافتم که این یک روند جذاب شده است چرا که من سعی میکردم بحث را بدون ترتیب زمانی بین اوباما و مهمتریم شخصیت سیاست خارجی دوران معاصر مدیریت و تعدیل کنم. ادامه مطلب...


  نوشته شده در تاریخ 95/9/15 ساعت 11:9 ص توسط تشکل سیاسی اسلامی غدیر


 

کری: برجام توافقی دائمی استوزیر امور خارجه آمریکا گفت که برجام با توجه به بازرسی‌ها و پروتکل پیشرفته آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، توافقی دائمی است.
به گزارش انتخاب؛ به نوشته روزنامه هاآرتص، جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا در سخنرانی خود در نشست "سابان" به گفت‌وگو با صهیونیست‌ها پرداخت و برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را سندی برای نشان دادن دوستی دولت آمریکا با رژیم صهیونیستی دانست.
کری گفت: من بر این باورم که این توافق دائمی است چون اگر زمانی آن‌ها (ایرانی‌ها) به میزان ایکس بیش از 3.67 درصد غنی‌سازی کنند ما بلافاصله مطلع خواهیم شد. اگر آن‌ها معادن اورانیوم بیش‌تری داشته باشند ما مطلع خواهیم شد چون معادن آن‌ها را رصد می‌کنیم. این‌ها مربوط به بخش 25 ساله توافق هسته‌ای هستند و بعد از این دوره نیز از لحاظ بازرسی‌ها و پروتکل (الحاقی) پیشرفته آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، توافقی دائمی است.
وی افزود: من شخصا اطمینان دارم که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به‌علاوه جامعه اطلاعاتی ما و وزارت دفاع ما اطمینان دارد که اگر آن‌ها دست به‌کار شوند ما مطلع خواهیم شد. در این صورت تمام گزینه‌هایی که ما امروز در اختیار داریم، در آن زمان نیز در اختیار ما قرار خواهد داشت.
کری که آخرین روزهایش در سمت وزیر امور خارجه آمریکا را سپری می‌کند در بخش دیگری از سخنانش به مساله بحران سوریه پرداخت و گفت: ما آماده‌ایم تا مذاکراتی را بپذیریم که در آن انتقال قدرت وجود داشته باشد. بشار اسد (رییس‌جمهور سوریه) بخشی از این انتقال است. 
به طور قطع یک انتخابات در سوریه برگزار خواهد شد و مردم سوریه درباره آینده رهبری کشورشان تصمیم خواهند گرفت و آن‌چه در این مذاکرات حاصل می‌شود منوط به این است که در هفته‌ها و ماه‌های آینده چه اتفاقی درخصوص توافقات با روسیه و اسد و ایرانی‌ها رخ خواهد داد.
منبع: ایسنا


  نوشته شده در تاریخ 95/9/15 ساعت 11:8 ص توسط تشکل سیاسی اسلامی غدیر


«رابطه جنسی اینترنتی» و «تلفنی» در کشور رایج شده/ در فضای مجازی شاهد هستیم که بسیاری از دختران، عکس‌های برهنه‌ای از خودشان را منتشر می‌کنند/ فاحشه خانه های اینترنتی ایجاد شده/ فضای مجازی می‌تواند دین و اسلام را از بیخ ریشه کن کند

 

سکس اینترنتی و تل سکس در کشور رایج شده/ در فضای مجازی شاهد هستیم که بسیاری از دختران، عکس‌های برهنه‌ای از خودشان را منتشر می‌کنند/ فاحشه خانه های اینترنتی ایجاد شده/ فضای مجازی می‌تواند دین و اسلام را از بیخ ریشه کن کند
رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان تهران گفت: امروز فضای مجازی در منکرات در اولویت نسبت به موضوع انتخابات و حجاب قرار دارد و متأسفانه از سوی برخی مسئولان شاهد خیانت در معرفی اینترنت شدیم.
به گزارش انتخاب به نقل از ایکنا،  آیت‌الله موحدی کرمانی، رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر با اشاره به تعیین اولویت‌های امر به معروف و نهی از منکر اظهار کرد: اولویت‌های منکرات باید مشخص شود که با صحبت‌های انجام شده توسط اعضا متوجه نشدم که کدام یک از موارد جزء اولویت‌های منکرات است. همچنین مقام معظم رهبری بارها در فرمایشات‌شان به شبیخون فرهنگی اشاره می‌کنند، آیا مسئولان چنین فرمایشات رهبری را تحلیل کرده‌اند که منظور مقام معظم رهبری چیست. وقتی مقام معظم رهبری فرهنگ را در اولویت می‌دانند و به شبیخون فرهنگی اشاره می‌کنند؛ بنابراین باید این موضوع را مورد توجه قرار دهیم، موضوعی که امروزه گرفتارش شدیم و وارد منازل‌مان شده است.
وی افزود: شبیخون فرهنگی امروزه به سراغ همسران و فرزندان کوچک و بزرگمان آمده است. برای مثال اگر وارد یک ضیافت خویشاوندی شوید، متوجه می‌شوید که همه اعم از کوچک و بزرگ، سرشان را وارد موبایل‌ها کرده‌اند و آیا این سوال برایمان پیش آمده است که در این موبایل‌ها چه می‌گذرد و مردم چه می‌بینند.
فضای مجازی می‌تواند دین و اسلام را از بیخ ریشه کن کند و چنین قدرتی را دارد
رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان تهران تصریح کرد: محتوایی از سوی خبرگان مجلس به دستم رسید که در این محتوا خطرات فضای مجازی منتشر شده است. در این محتوا متوجه شدم که فضای مجازی می‌تواند دین و اسلام را از بیخ ریشه کن کند و چنین قدرتی را دارد.
بدحجابی بد است اما فضای مجازی صدبرابر بدتر است
وی بیان کرد: بدحجابی بد است اما فضای مجازی صدبرابر بدتر است. در این محتوای بدست آمده از مزایای فضای مجازی گفته شده که شامل بانکداری الکترونیکی، تسهیل در ارتباطات، دسترسی به منابع علمی، کمک به محیط زیست، دولت الکترونیک و تجارت الکترونیک است
آیت الله موحدی کرمانی تصریح کرد: ترویج میلیون‌ها سایت در راستای ترویج فساد، فحشا، فیلم و عکس مستهجن، انتشار مطالب و فیلم‌های ضد خدا، دین، تشیع و معنویت و جاسوسی از حریم شخصی از جمله آثار منفی اینترنت بوده که در این محتوای بدست آمده از مجلس خبرگان است.
آیت الله موحدی کرمانی: فضای مجازی می‌تواند دین و اسلام را از بیخ ریشه کن کند و چنین قدرتی را دارد/ بدحجابی بد است اما فضای مجازی صدبرابر بدتر است
وی بیان کرد: اینترنت سبب تشویق به خودکشی، ارائه راهکارهای آسان برای خودکشی، انواع مفاسد جنسی، ایجاد شبهه، دعوت به بی‌غیرتی، کمک به شورش، فروش اسلحه، فروش مواد مخدر، گرایش به سازمان مجاهدین خلق و منافق و ایجاد انحرافات فکری و محتوای ضاله می‌شود.
رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان تهران تصریح کرد: در فضای مجازی شاهد هستیم که بسیاری از دختران، عکس‌های برهنه‌ای از خودشان را منتشر می‌کنند که این امر س ک س اینترنتی و تل س ک س است که متأسفانه این امر در کشور رایج شده است.
وی بیان کرد: متأسفانه از سوی برخی مسئولان شاهد خیانت در معرفی اینترنت شدیم. یعنی بسیاری از مسئولان اینترنت را به خوبی معرفی نکردند و آثار منفی و مثبت آن را یکسان برای جامعه اعلام کرد‌ه‌اند درحالی که اینطور نیست و آثار منفی آن بسیار است.
آیت الله موحدی کرمانی اظهار کرد: در این محتوای بدست آمده عنوان شده است که ما می‌توانیم با توسعه و رشد فناوری اینترنت و شبکه ملی اطلاعات و مدیریت، آن را به راحتی یک اینترنت امن، سالم، پرسرعت، و ارزان در اختیار مردم قرار دهیم.
وی خطاب به اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: امروز فضای مجازی در منکرات در اولویت قرار دارد و حتی موضوع انتخابات و حجاب در اولویت‌های دوم و سوم قرار دارد. تا جلسه بعد حتما مصوبه‌ای در این خصوص تهیه و در جلسه بعد اسفندماه ارائه شود.
آیت‌الله موحدی کرمانی اظهار کرد: اگر در روزگاری تأسیس فاحشه خانه با هزینه‌های سنگین دایر می‌شد متأسفانه امروز با کمترین هزینه و از طریق اینترنت ایجاد شده است. ائمه جماعت باید این منکر اصلی یعنی اینترنت را در خطبه‌ها فریاد بزنند تا همه احساس خطر کنند.
وی بیان کرد: هر مسئولی که نمی‌تواند مناسب و هماهنگ با دین، نظام و رهبری گام بردارد، یک لحظه نشستن بر سرمسئولیت و دریافت یک ریال حقوق حرام است.


  نوشته شده در تاریخ 95/9/15 ساعت 11:4 ص توسط تشکل سیاسی اسلامی غدیر


حدادعادل آدم محافظه کاری است / علی لاریجانی باهوش و پخته است؛ گاهی در او انصاف دیده می شود / عارف در مجلس در پشت صحنه است / احتمال دارد راه مینو خالقی به مجلس باز شود / چه اشکالی دارد اگر در قم هم یک کنسرت برگزار شود / نباید مغالطه کنیم و مثل کیهان باشیم

 تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : 

مطهری: اگر ببینم ظلمی شده و نگویم خفه می‌شوم / حدادعادل آدم محافظه کاری است / عارف در مجلس در پشت صحنه است / احتمال دارد راه مینو خالقی به مجلس باز شود /  نباید در دام ترامپ بیافتیم، می‌خواهند کاری کنند ایران برجام را نقض کند
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم روز دانشجو در دانشگاه شریف به بیان نظرات خود در باره برخی شخصیت‌ها از جمله مهدی کروبی، حداد عادل، برادران لاریجانی و محمدرضا عارف پرداخت.

به گزارش «انتخاب»، علی مطهری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی بعدازظهر امروز در دانشگاه صنعتی شریف، گفت: اگر پدرم الان بود با خیلی از شرایط مثل رد صلاحیت‌ها مخالفت می‌کرد، ما نمی‌توانیم کسی را اینگونه حصر کنیم اگر شهید مطهری هم بود قطعا با حصر مخالفت می‌کرد.
به نوشته فارس و ایسنا، وی افزود: کروبی آدم صاف و روراستی بود شجاعت و مردانگی‌اش هم خوب بود، در مجلس ششم جلوی خیلی از مسائل ایستاد و خودش را فدا کرد. در قضایای اخیر هم احساس می‌کرد در انتخابات تقلب شده که البته من چنین اعتقادی ندارم، وی پای اعتقاداتش ایستاد و حالا هم چوب اعتقاداتش را می‌خورد.
مطهری ادامه داد: حدادعادل فرد مخافظه کار و البته عاقل و حکیمی است و روح لطیفی هم دارد.
وی درباره علی لاریجانی،‌ رئیس مجلس نیز گفت: آقای لاریجانی در سن 25 سالگی ظرف یک سال مدیرعامل صداوسیما شد و بعد به سمت وزارت ارشاد و دبیری شورای عالی امنیت ملی رسید و در روز اول ورودش به مجلس، رئیس مجلس شد. این نشان می‌دهد که ایشان انصافاً توانایی‌هایی دارد و فرد باهوشی است که در این مدت پخته شده است. البته شاید همنشینی ما هم با ایشان اثر داشته است و حریت و آزادگی و گاهی انصاف هم در ایشان وجود دارد.
وی اظهار داشت: در مورد مینو خالقی هم اقداماتی کردیم که احتمال دارد راه برای حضور وی در مجلس باز شود. شورای نگهبان قبل از رای مردم می‌تواند رد صلاحیت کند.
وی اضافه کرد: تلاش‌های عارف در مجلس پشت صحنه است و دیده نمی‌شود. ایشان فراکسیون امید را به خوبی اداره می‌کنند و فعالیت‌هایشان آثاری داشته است از جمله این‌که سه نفری که به عنوان عضو شواری عالی نظارت بر انتخابات شوراها از مجلس انتخاب شدند هر سه از فراکسیون امید بودند و این افراد می‌توانند بر بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخابات شوراها نظارت کنند. مجموعاً آقای عارف فعالیت خوبی داشتند اگرچه ظهور و بروزشان خوب است، کمتر موضع می‌گیرند و کمتر طرح و نامه‌ای امضا می‌کنند. مثلاً روحیه آقای عارف با من فرق می‌کند. من اگر احساس کنم ظلمی صورت می‌گیرد و تا شب چیزی در این رابطه نگویم خفه می‌شوم و شب خوابم نمی‌برد ولی بعضی‌ها تحملشان بیشتر است یا دوراندیشی بیشتری دارند و به هر حال روحیه‌ها متفاوت است.
نایب رئیس مجلس گفت: اقدام برای بازداشت صادقی را نمی‌توان گفت برنامه ریزی شده است ممکن است یک نفر شاکی خصوصی داشته باشد انتقاد ما نسبت به نوع برخورد بود.
وی ادامه داد: ما نباید در دام ترامپ قرار بگیریم. اینکه برجام را نقض می‌کنند یعنی برجام مثبت بوده است آنها می‌خواهند کاری کنند ایران برجام را نقض کند، نقض برجام به ضرر آمریکاست.
مطهری اظهار داشت: بعد از انتشار فایل صوتی آیت الله منتظری ما گفتیم آقایانی که در این رابطه مطرح هستند بیایند و به مردم در رابطه با اعدام‌ها توضیح دهند و بگویند مثلا حکم فقهی بوده است ولی از نامه‌ای که ما در این مورد نوشتیم سواستفاده شد.

 

مطهری در واکنش به اظهارات دانشجویی درباره لغو کنسرت‌ها و برجسته کردن این موضوع، تصریح کرد: ما گفتیم که اگر این راه باز شود و کنسرت ممنوع شود ممکن است فردا هر استان برای خود موضوع دیگری را مطرح کند. چه اشکالی دارد اگر در قم هم یک کنسرت سنگین، متین و شرعی برگزار شود.
وی در واکنش به اظهارات یکی از دانشجویان مبنی بر اینکه مسأله اصلی مردم موضوع معیشت و اقتصاد است، تأکید کرد: مسائل معیشتی مهم است اما نباید مغالطه کنیم و مثل کیهان باشیم. هر کدام از این مسائل در جای خود مهم است. اگر آزادی بیان باشد و تخلفات مالی و اختلاس‌ها بیان شود کسی جرأت این اقدامات را به خود نمی‌دهد و مسائل معیشتی هم بهتر حل می‌شود. همچنانکه هرگاه رسانه‌ها ‌آزاد بودند کمتر فساد انجام شده است. ضمن اینکه در هیچ کشوری اینچنین نیست که مسائل معیشتی وجود نداشته باشد.


  

طراحی پوسته توسط تیم پارسی بلاگ